Apple, iPod’i kaldırıyor

iPod ile müzik sektöründe çığır açan Apple, kültleşmiş cihazını geliştirerek hatsız iPhone’a benzetmişti. Çoğumuzun fiyat konusunda uygun olması ile iOS ile tanışmamıza vesile olan iPod Touch modelleri, bir aralar ülkemizde de çok popülerdi. Apple, iPod ismini kullanarak; iPod Classic, iPod Suffle ve iPod Nano modellerini çıkarmıştı. Ancak Apple, bugün aldığı karar ile bazı iPod modellerinin fişini çekti.

Bildiğiniz gibi artık çoğunluk müziklerini çevrimiçi müzik servislerinden dinliyor. Artık eskisi gibi MP3’ü indireyim MP3 çalara atayım gibi bir durum yaşanmıyor. Ancak iPod Suffle ve iPod Nano’da durum hala böyleydi. Çevrimiçi müzik servislerini desteklemeyen iPod Suffle ve iPod Nano, artık Apple tarafından resmi olarak satılmayacak ve üretilmeyecek.

6. nesil iPod Touch‘ın en az 2 yılı var. Apple A8 yonga setine sahip olan 6. nesil iPod Touch iOS 12 güncellemesini de alarak 2020 yılında tarihin tozlu raflarındaki yerini alacaktır. Apple’ın iPod gibi bir ismi tarihe gömeyeceğini, ilerleyen yıllarda taşınabilir ve Apple Music destekli bir iPod modelinin tanıtılacağını umuyoruz.

 

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir