Tasarım katili OnePlus 5, hile kullanıyor

Yeni OnePlus 5 ile birlikte eski hilelerinden bir kısmı geri döndü. OnePlus 5 inceleme birimi tarafından yayınlanan rapora göre, Snapdragon 835 işlemcinin testler sırasında performansını en üst düzeye çıkarmak için bir mekanizma kullanıldığını tespit etti. Akıllı telefon normal günlük kullanımda aynı performans seviyesini koruyamayacağı için bu bir problem. Bu nedenle kullanıcılar teorik zirve gücü tarafından yanlış yönlendiriliyor.

Söz konusu olan mekanizma Snapdragon 835’in sekiz çekirdekli CPU düzenlemesindeki dört çekirdeği, sürekli yüke uygun olarak gerçekleşen gerekli hız sınırlaması olmaksızın, maksimum 1.9GHz frekansında sabit tutuyor. XDA araştırmasında, bu mekanizmanın devre dışı bırakıldığında, söz konusu çekirdeklerin maksimum 1.9GHz frekansında yalnızca % 24.4’lük bir sürede çalıştığını keşfetti. Yeniden etkinleştirildiğinde, çekirdeğin zamanının % 95’inin 1.9GHz’ye ulaşması oldukça büyük bir fark olduğu ortada.

Bu hile ile birlikte Oneplus 5, testlerde en yüksek puanı alacak ve kullanıcıların telefonu alması için daha cazip hale gelecekti. Her ne kadar hızlı ve güçlü bir telefon olsa da, gerçek kullanımda bu olağan üstü yüksek performansı ne yazıkki sergilemeyecek.

 

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir