Maskülen Tarzı ve Şıklığı

Bugün sizler ile maskülen tarza ait bilgiler paylaşacağım. Maskülenin kelime anlamı erkeksi demektir ve erkeği andıran, erkeğe benzeyen, anlamlarını taşır. Kelime fransızca asıllıdır. Modanın kalbi fransa’dan bu kelime ve tarzın meydana çıkmasına şaşmamalı.

Maskülen kıyafetlerin kadınlara çok ayrı bir çekicilik kattığını sizlere fotoğraflarda göstereceğim. Peki bu tarzı nasıl uygulayabiliriz? pekte alışkın olmadığımız bu tarzı son bir kaç yıldır kıyafetlerimize yansıtır olduk. Maskülen tarzı tam bir bütün olarak uygulayabiliriz yada bir kaç eşyamız da maskülen tarzı yansıtabiliriz. Bu tarzın detayları nedir derseniz, öncelikle bu tarzda en çok kullanılan hafif bol beyaz gömlek yakası iliklenmiş olması ayrı bir erkeksi görünüm sağlar. Ayakkabı da yine maskülen tarzın öncülerinden.  Pantolon ceket takımlar genellikle kravat veya papyon ile kullanılıyor. Koyu renklerin hakim olduğu maskülen tarz , takılan kravatla uyum sağlayacak şekilde tasarlanıyor. Bu sezon bol pileli pantolonlarla veya sigaret pantolonlarla uygulanıyor.

Kısaca sık sık duyduğumuz maskülen stil, kadın kıyafetlerinin erkeksi çizgiler kazandırılarak elde edilmesidir. Bu giyim tarzını benimseyen kadınlar çok rahat biri giyim tarzı olduğu için artık daha fazla tercih ediyor.

Ayrıca sevgili Bu Tarz Benim yarışmasının en dişli adaylarından olan Özlem Özdenin sıklıkla kullanmasıylada bu trzın ismini öğrendiğimi inkar edemicem megersem beim tarzımın bi adı varmışş :D Bir bebiş annesi olmama rağmen hala erkeksi şıklık vazgeçilmezim hele dantelli ve rengarenk kıravatlarım pantolon askılarım hala cok seviyorum..İste maskülen şıklığı …

 

 bu benimmmm:D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir