Google Açık Kaynak Projeleri İçin Yeni Bir İnternet Sitesi Açtı!

google open source projects
Google’ın yeni projesi!

Google dışardan gelen projeleri ne kadar çok sevdiğini en net şekilde göstermiş olduğu yeni projesini hayata geçirdi! 

Firma; Android, Chromium, TensorFlow ve diğer programlama tabanları dahil olmak üzere üzerinde çalıştığı birçok açık kaynak projesini sergilemek için yeni bir internet sitesini hizmete sundu.

Yeni sitede görebileceğiniz üzere Google’ın açık kaynak projelerinin kapsamlı bir listesine kuruluşun sosyal yardım çabaları ve üyelikleri hakkında bilgilere, Mountain View şirketinin dahili açık kaynak belgelerine ulaşabileceksiniz..

Bu yeni proje’de, aslında bir sergiden daha fazlasını sunuyor. Açık Kaynak uygulamasını nasıl gerçekleştiriyiruz.

Google’ın siteye hizmete sokma motivasyonlarından biri “size ilginç bir açık kaynak bulmanız konusunda yardımcı olacak” demesidir.

Sonuç olarak, TensorFlow, Go ve Kubernetes gibi daha büyük ürünlerden Light My Piano, Neuroglancer ve Periph.io gibi daha küçük projelere kadar uzanan binlerce projeyi açık kaynak lisansı altında piyasaya sürdüğünü belirten firma, bazı projeleri tamamen desteklerken, yalnızca eğlence amaçlı desteklerde bulunduğunu dile getiriyor.

Google Open Source internet sitesine hemen bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca Google’ın yukarıda söylediğimiz gibi desteklediği TensorFlow adlı uygulama hakkında bilgi almak için hemen aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz..

 


BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir