Kudret Narının Faydaları

    

Kullanım Alanları:-Gastrit, Mide ülseri, bağırsak iltihabı, kabızlık gibi mide-barsak sistemine bağlı tüm   hastalıkları kalıcı ve kesin tedavi eder, -Karaciğeri destekler, Barsak tembelliğini giderir  -Yüksek oranda E vitamini ve kaliteli protein içerir -Yaprakları ve kökleri ile hazırlanan çözeltiler, hemoroit şişkinliklerini indirir. -Yapraklarından elde edilen çözelti öksürük kesici ve ateş düşürücü olarak faydalıdır,-Egzama, sedef, yanık, yara ve iltihaplara iyi gelir.

Kullanım Şekli:

Olgunlaşarak kavuniçi rengi alan meyve, tabakta ezilir, bir miktar balla karıştırılıp, sabahları aç karnına 1 çorba kaşığı yenilir. En az 41 gün kullanılması tavsiye edilmektedir. Taze meyve bulunmayan mevsimde ise, bal yada zeytinyağı içinde ezilerek hazırlanmış karışım kullanılabilir. Şeker hastalarının bal karışımı almaları sakıncalı olabileceğinden, zeytinyağı ile kullanımı daha uygundur. Halis zeytinyağı içinde 6 ay bekletilen kudret narından her sabah bir çorba kaşığı alınıp, 1 çorba kaşığı süzme balla karıştırılarak aç karna yenilir.

Çekirdekleri temizlenen kudret narı, küçük küçük doğrandıktan sonra bir kiloluk bala karıştırılarak, ağzı kapalı şekilde bir ay kadar bekletilir. Hastanın rahatsızlığının şiddetine göre günde üç öğünden önce aç karnına bir kaşık alınabilir.

Harici olarak ise zeytinyağında bekletilmiş kudret narı lapası açık yaralar için iyileştirici olarak uygulanır.

 

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir